Kdysi, ale to už je dávno, si posílali naši představitelé pozdravné telegramy z paluby letadel, když končili nekonečně úspěšné návštěvy svých přátel.
Ty doby dávno minuly. Telegramy už pošta nebere a tak posílen krásným posezením na zahradě u ohně a vína vám posílám svůj pozdrav ze Sušice.
Prožili jsme krásný víkend v Praze a poděkování patří především Tobě Zdeno a Tobě Pepíku, že jste nás na něco takového připravili. Já vím, že to je snadná práce, pracovat s takovými umělci, co maj zlato v hrdle. Ale těch zbytečných keců okolo, viď Zdeno! Ale dokázalas nás umravnit a přivést k vrcholu již v základním táboře.. Nevím, jak kdo to cítí, ale při zpěvu Sokolské hymny za zvuku zvonů chrámu sv. Víta jsem měl před sebou svého tátu v sokolském kroji a ...potom při naší hymně s doprovodem varhan, jsem měl v očích slzy. Jsou některé okamžiky, které musí člověk prostě prožít. A je velice těžké se se slavností té chvíle dělit s někým, kdo to neprožil. Oba věnujete právě tomu celý svůj život, a proto to poděkování a lásku vám.
Asi by to všechno nešlo bez těch všech lidiček okolo vás a proto tlumočím za Svatobory naše poděkování prostřednictvím vás Vláďo a Dano, kteří jste o nás v Praze tak pečovali. Ještě jednou za všechno děkujeme.
Za Svatobory Ivan Čámský, prezident.