Zpět    na leták ke 20. výročí sboru
              na všechny sborové akce
              na koncerty podle roků

Zájezd Gaudia do Itálie

ve dnech 31.3.- 6.4.1995

Pozvání na Festival "Amici della Musica" do města Taranto

Návštěva u sboru ASSOCIAZIONE MUSICALE L.G.SABBATINI
ve městě Albano a koncert v Římě.

             Video ze zájezdu (YouTube)
             
Program pobytu
     Pátek 31.3.1995
     Ve 22.00 odjíždíme z Prahy. Místa v autobusu jsou plně využita a tak se musíme po celou dobu zájezdu, zejména v noci, uskrovňovat.
     Sobota 1.4.
     Zastavili jsme se krátce ve městě Arezzo, kde žil básník Petrarca a kde se konají pravidelně mezinárodní soutěže ve sborovém zpěvu.
     V 19:00 přijezd do města Albano Laziale, 10 km jižně od Říma. Členové pěveckého sboru ASSOCIAZIONE MUSICALE L.G.SABBATINI si nás rozebrali do rodin.

     Neděle 2.4.
     Ráno jsme odjeli do Říma na náš koncert v kostele Santa Maria in monte santo na náměstí Piazza di Popolo. Jsou tam vedle sebe dva podobné kostely od téhož architekt, který projektoval ve Vatikáně basiliku sv.Petra. Po koncertě následovala prohlídka města a jeho památek. Španělské schody, fontána di tre vie, Trajánův sloup, pomník Viktora Emanuella, Kolosseum. ústa pravdy, ...     Večer jsme měli s hostitelským sborem ještě jeden koncert a společné posezení ve městě Albano Laziale.


     Pondělí 3.4.
     Společný odjezd se poněkud opozdil, protože Naši sbormistři, kteří byli ubytováni v Římě u dirigenta italského sboru, uvízli v dopravní zácpě. Čekání jsme na parkovišti využili ke společnému zpívání, ale v nastalém zmatku byl jedné naší dvojici odcizen velký kufr. Bohužel v něm byla i sborová kronika Gaudia.
     Po cestě kolem Vesuvu jsme se zastavili na prohlídku Pompejí.
     Po dlouhé cestě jsme přijeli do města Taranto a po 10 km jižněji jsme se v 19:00 ve městě Leporano ubytovali v hotelu Calipso, což byly menší patrové domky na břehu moře. V každém asi 4 apartmá.
     Úterý 4.4.
     Celý den jsme zkoušeli na večerní vystoupení. Na plakátech všude po městě Tarantu byly nedopatřením vylepeny plakáty, že zde vystoupí známý pěvecký sbor Národního divadla z Prahy, což už nešlo nijak ztornovat.
     Koncert byl úspěšný a konal se v 19:00 v kostele "Cattedrale di San Cataldo di Taranto!. Po koncertě jsme ještě dlouho v hotelu zpívali,
     Středa 5.4.
     Odjezd byl brzy ráno. Projeli jsme opět kolem Vesuvu a zastavili jsme se v 15:00 v Římě na prohlídku Vatikánského muzea, Sixtinské kaple a basiliky sv.Petra. Ve večerním Římě se nám ztratil František Forman a když nám ho karabinieři přivezli, mohli jsme ve 22:00 z Říma vyjet. Nocleh a cesta v autobusu byly opět pro nedostatek místa dost obtížné.
     Čtvrtek 6.4.
     Zpestřením našeho zájezdu byla zastávka ve Znojmě v moravském vinném sklípku na večeři. Velmi radostně jsme dojeli v 19:00 do Prahy.